Lidhje

Nënshkodra ende nën rrezikun e përmbytjeve


Albania Lezha Flood
Albania Lezha Flood
Pas situatës së rënduar të krijuar një ditë më parë nga rreshjet e pandërprera të shiut, që shkaktuan përmbytje në më shumë se 6 mijë hektarë tokë bujqësore në rrethet Lezhë dhe Shkodër, situata sot ka ardhur duke u përmirësuar. Ndërkohë, autoritetet vendore kanë evidentuar një numër problemesh, që ndikojnë drejtpërsëdrejti në përmbytjen e tokave, mes te cilave bllokimi i kanalizimeve dhe ndërtimet pa leje.

Sulo përmbytjet
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00
XS
SM
MD
LG