Lidhje

Nënshkruhet marrëveshje mirëkuptimi SHBA-Kosovë


Nënshkruhet marrëveshje mirëkuptimi SHBA-Kosovë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Christopher Dell, nënshkruan sot një marrëveshje mirëkuptimi e cila siguron kuadrin ligjor për vazhdimin e mbështetjes gjithëpërfshirëse amerikane ndaj Kosovës. Të dy zyrtarët e lartë e vlerësuan këtë marrëveshjes si një kapitull të ri të marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve dhe për forcimin e shtetësisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG