Lidhje

Fillon viti i ri shkollor në Kosovë


Fillon viti i ri shkollor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Rreth 400 mijë nxënës në Kosovë filluan sot vitin e ri shkollor. Këtë vit në klasë të parë janë regjistruar rreth 29 mijë nxënës, ndërsa autoritetet paralajmëruan reformimin e sistemit arsimor në Kosovë i cili ende vazhdon të përballët me sfida, përfshirë edhe kushtet e mësimit dhe mësimdhënies.

Fillon viti i ri shkollor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

XS
SM
MD
LG