Lidhje

Tërmet i fuqishëm trondit Italinë Veriore

Agjencia Gjeologjike Amerikane thotë një tërmet me magnitudë 5.8 goditi të martën në mëngjes rajonin Emilia-Romanja. Tërmeti u ndje në mbarë pjesën qëndrore dhe veriore të Italisë, përfshi qytetin kryesor të Milanos.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG