Lidhje

Nikki Haley, ambasadorja e ardhshme e SHBA në OKB

Nikki Haley është e para grua në postin e guvernatores së Karolinës së Veriut dhe personi më i ri në moshë në rolin e guvernatorit aktualisht në SHBA. Presidenti i zgjedhur Donald Trump e ka emëruar zonjën Haley për postin e ambasadores amerikane në OKB.
Shih më tepër

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG