Lidhje

Nisen ndihma për të prekurit nga thatësira dhe uria në Bririn e Afrikës


Nisen ndihma për të prekurit nga thatësira dhe uria në Bririn e Afrikës
Nisen ndihma për të prekurit nga thatësira dhe uria në Bririn e Afrikës

Një anije me 400 mijë tonelata ushqime për të prekurit nga thatësira dhe uria në Bririn e Afrikës, niset sot nga Franca.

Programi i OKB-së për ushqimet, njofton se anija franceze po dërgon furnizime me miell, sheqer, oriz dhe vaj, të mjaftueshme për të ushqyer 22 mijë banorë për një muaj.

Ushqimet u dhuruan nga një konglomerat biznesesh dhe organizatash franceze. Zyrtarët thonë se furnizimet pritet të mbërrijnë për rreth 12 ditë.

XS
SM
MD
LG