Lidhje

Presidenti Nishani nderon Ipeshkvin e Sapës

  • Pëllumb Sulo

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ishte sot në Katedralen Nënë Tereza, në bashkinë e Vau Dejës, ku nderoi me titullin "Nënë Tereza" Ipeshkivin e Sapës, monsinjor Luçiano Avgustin. Duke folur përpara besimtarëve, Presidenti Nishani vlerësoi tolerencën dhe harmoninë ndërfetare, me të cilat, tha ai, shqiptarët do të presin Papa Françeskun, në shtator të këtij viti.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG