Lidhje

Një film i ri për Merilin Monronë del së shpejti në kinema


Një film i ri për Merilin Monronë del së shpejti në kinema

Një film i ri për Merilin Monronë. Është fjala për filmin "My week with Marylin". Rolin kryesor, atë të legjendës së Hollivudit, e interpreton aktorja Mishel Uilliams.

Aktorja thotë se gjatë xhirimit të filmit ajo e mbyllte çdo ditë duke qarë, ngaqë i përjetonte me emocione të thella momentet e vështira të jetës së aktores, e cila u gjend e vdekur në vitin 1962, në moshën 36 vjeçare, nga një mbidozë ilaçesh.

“My week with Marylin” u shfaq fillimisht gjatë fundjavës në kinemanë “Kodak” të Hollivudit dhe do të fillojë të shfaqet për publikun amerikan më 23 nëntor.

XS
SM
MD
LG