Lidhje

Një shoqatë shqiptaro-amerikane ndihmon mjekët e ardhur në SHBA

  • Laura Konda

Një shoqatë shqiptaro-amerikane ndihmon mjekët e ardhur në SHBA

Në Washington ndodhen këto ditë për disa takime pune, mjekët shqiptaro amerikanë Lindita Çoku, kardiokirurge në Boston dhe Ferdinand Matanaj, neurokirug në Nebraska, respektivisht presidente dhe nënpresident i shoqatës së mjekëve shqiptaro-amerikanë. Ata dhanë një intervistë për emisionin e Zërit të Amerikës, Ditari.

XS
SM
MD
LG