Lidhje

"Stella" mbulon me borë verilindjen amerikane

Një stuhi e vonë dimërore e quajtur Stella, ka mbuluar me borë pjesë të mëdha të verilindjes amerikane, duke prekur rreth 50 milion njerëz.

Në disa zona, bora arrin në 60 centimetra trashësi. Rreshjet shoqërohen me erëra deri në 100-kilometra në orë.

Mijëra fluturime janë anuluar dhe shumë shkolla janë mbyllur.

Në kryeqytetin Uashington, stuhia ka sjellë deri në pesë centimetra borë të shoqëruar me shi në temperatura nën zero.

Stuhia vjen në fund të një dimri relativisht të ngrohtë e të thatë dhe pritet të zbutë thatësirën që kishte prekur shumë zona.

Shih më tepër

A woman makes her way in the street as a worker clears snow from a sidewalk during a winter storm in Philadelphia, Pennsylvania, March 14, 2017
1

A woman makes her way in the street as a worker clears snow from a sidewalk during a winter storm in Philadelphia, Pennsylvania, March 14, 2017

Screens display canceled flights at Newark Liberty International Airport in Newark, New Jersey, March 14, 2017. A storm pounded the Northeast with more than a foot of snow in places, paralyzing much of the Washington-to-Boston corridor.
2

Screens display canceled flights at Newark Liberty International Airport in Newark, New Jersey, March 14, 2017. A storm pounded the Northeast with more than a foot of snow in places, paralyzing much of the Washington-to-Boston corridor.

Ice coats flowers that had already begun to blossom for spring, as frozen rain falls on Capitol Hill, in Washington, March 14, 2017.
3

Ice coats flowers that had already begun to blossom for spring, as frozen rain falls on Capitol Hill, in Washington, March 14, 2017.

Times Square is seen in the background as a man walks along West 59th street in falling snow in Manhattan, New York, March 14, 2017.
4

Times Square is seen in the background as a man walks along West 59th street in falling snow in Manhattan, New York, March 14, 2017.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG