Lidhje

Obama, Sarkozi, premtojnë të bashkëpunojnë kundër terrorizmit

  • Zëri Amerikës

Obama, Sarkozi, premtojnë të bashkëpunojnë kundër terrorizmit

Presidenti amerikan Barak Obama dhe presidenti francez Nikolas Sarkozi premtuan të bashkëpunojnë në luftën kundër terrorizmit në takimin e sotëm në Shtëpinë e Bardhë.

Në komentet në Shtëpinë e bardhë, zoti Sarkozi tha se Shtetet e Bashkuara dhe Franca do të qëndrojnë së bashku në luftën kundër terrorizmit.

Zoti Sarkozi pritej ta njihte presidentin Obama sot me synimet e Francës si kryetare e tanishme e Grupit të 20 ekonomive më të pasura. Dy udhëheqësit pritet gjithashtu të diskutojnë sfidat e sigurisë si luftën në Afganistan, trazirat në Pakistan dhe kërcënimet nga militantët në Afrikën veriore.

XS
SM
MD
LG