Lidhje

Operatorët turistikë kërkojnë ndërhyrjen e njësive vendore


Në zonat bregdetare të Shqipërisë, operatorët turistikë po kërkojnë përgatitje më të mira nga njësitë vendore për shërbimet turistike. Ndonëse ky sektor shihet si nga më të rëndësishmit për ekonominë e disa qyteteve, ai vijon të mbështetet pak me financime. Specialistët e trashëgimisë pohojnë se vëmendje duhet t`i kushtohet edhe infrastrukturës, sidomos në disa zona arkeologjike dhe historike në Gjirokastër dhe në Sarandë.

Operatorët turistikë kërkojnë ndërhyrjen e njësive vendore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG