Lidhje

Kosovë: OSBE programe për parandalimin e ekstremizmit


Në Kosovë, autoritetet bënë thirrje për shtim të bashkëpunimit ndërmjet institucioneve dhe shoqërisë për të parandaluar rritjen e ekstremizmit të dhunshëm. Këto komente u bënë gjatë fillimit të një seminari për të parandaluar këtë dukuri, gjatë së cilës u tha se rritja e ekstremizmit dhe radikalizmit në Kosovë është ndikuar nga organizata të ndryshme humanitare dhe disa individë që kanë kryer studimet fetare në vendet tjera ndërsa kanë shfrytëzuar forma të ndryshme të ushtrojnë ndikim tek qytetarët e Kosovës.

Kosovë: OSBE programe për parandalimin e ekstremizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

XS
SM
MD
LG