Lidhje

Përdorimi i urdhërave ekzekutivë


Përdorimi i urdhërave ekzekutivë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Presidentët amerikanë shpesh ndryshojnë politikën e qeverisë përmes urdhrave ekzekutivë, deklaratave ose dokumenteve, duke anashkaluar Kongresin dhe procesin legjislativ.

XS
SM
MD
LG