Lidhje

Problemi i punësimit në rajonin e Shkodrës


Shkodra është një nga rajonet që vazhdon të ketë nivel të lartë të papunësisë. Zyrtarët vendorë pohojnë se po bëhen përpjekje për identifikuar problemet dhe nxitur punësimin, sidomos në sektorin e fasonerisë ku, sipas tyre, janë disa qindra vende të lira pune. Ndërkohë, përfaqësues të sindikatave thonë se shkak për këtë gjendje janë pagat e ulëta në sektorin e fasonerisë.

Problemet e punësimit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG