Lidhje

Zhvillimet politike në Kosovë do të ndikojnë tek ekonomia


Zhvillimet e ditëve të fundit në parlamentin e Kosovës, sipas përfaqësuesve të institucioneve financiare ndërkombëtare dhe bizneseve, mund të ndikojnë në ekonominë e vendit. Sipas tyre, ngjarjet dërgojnë mesazhe të dëmshme për investitorët e huaj dhe ndikojnë në ekonominë e vendit, si pasojë e mos votimit të ligjeve që lidhen me ekonominë.

Kosovë: Tensionet politike dhe ekonomia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG