Lidhje

Festohen Pashkët në Shqipëri


Besimtarët ortodoksë në Shqipëri po kremtojnë sot Pashkët. Në Qarkun e Gjirokastrës, besimtarët ortodoksë shënuan festën e Pashkëve pas një jave të mbushur me aktivitete. Disa qindra emigrantë shqiptarë u kthyen nga Greqia duke gjallëruar objektet e kultit. Në këtë qark është traditë që me besimtarët ortodoksë bashkohen me urimet dhe festën edhe besimtarët e feve të tjera.

Festa e Pashkëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG