Lidhje

Pashkët në Kosovë


Pashket ne Kosove 2013
Pashket ne Kosove 2013
Pashkët ortodokse po kremtohen edhe në Kosovë. Zyrtarët më të lartë vendas e ndërkombëtarë kanë përgëzuar besimtarët ortodoksë në Kosovë, që kryesisht i takojnë komunitetit serb, duke bërë thirrje për paqe, solidaritet e mirëkuptim dhe për orientim ndaj detyrave që kanë qytetarët ndaj shoqërisë dhe ndaj shtetit. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Pashkët në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
XS
SM
MD
LG