Lidhje

Përmeti, qytet pa krime por me probleme sociale


Qyteti i Përmetit është i vetmi në Shqipëri që nuk shënoi gjatë vitit të shkuar asnjë vepër penale. Banorët e Përmetit thonë se harmonia është trashëguar dhe mes tyre ka edhe një bashkëjetesë të çmuar fetare. Por në qytet varfëria dhe papunësia kanë ardhur duke u rritur, ndërkohë që Bashkia e re përballet me sfida të mëdha financiare dhe borxhe të prapambetura.

Përmeti, qyteti i harmonisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

XS
SM
MD
LG