Lidhje

Zv/ministri i jashtëm i Kosovës vlerëson marrëveshjet


Petrit Selimi
Petrit Selimi
Zëvendësministri i jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi vlerësoi sot marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Serbisë për çështjet e telekomit dhe energjisë. Ai tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se marrëveshja për energjinë realizon një treg unik në Kosovë. Ai gjithashtu tha se që nga viti 2015 Kosova do të ketë prefiksin e vet kombëtar. Zoti Selimi tha se kanë mbetur vetëm disa probleme teknike lidhur me zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës dhe theksoi rëndësinë e pjesëmarrjes së qytetarëve atje në votime. Ai tha se vështirësitë i atribuohen edhe forcave që kanë përfituar nga gjendja në Veri.

Interviste me Petrit Selimin
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00
XS
SM
MD
LG