Lidhje

Uragani Irma godet Karaibet

Qendra e uraganit Irma po zhvendoset përtej Republikës Domenikane, si një stuhi e kategorisë 5 që mund të ketë pasoja katastrofikeQendra Kombëtare amerikane e Uraganëve thotë se megjithëse syri i stuhisë është larg nga brigjet e vendit, erërat e Irmës, fryrja e ujrave dhe reshjet e shiut vazhdojnë të jenë vdekjeprurëse për Republikën Domenikane. Të njëjtat kushte priten të enjten vonë në Ishujt Turks dhe Caicos dhe në Bahamas.

Shih më tepër

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG