Lidhje

Sulmi me armë në Las Vegas

Policia e Las Vegasit njoftoi se një 64 vjeçar qëlloi me armë mbi turmën në një koncert të muzikës country të dielën në mbrëmje. Sipas njoftimeve, janë vrarë të paktën 58 persona dhe mbi 515 të tjerë janë plagosur. Personi që shtiu vrau veten, sipas burimeve të policisë.
Shih më tepër

The grounds are shown at the Route 91 Harvest festival, with the Mandalay Bay Hotel behind the stage, on Las Vegas Boulevard South in Las Vegas, Nevada, Oct. 1, 2017.
1

The grounds are shown at the Route 91 Harvest festival, with the Mandalay Bay Hotel behind the stage, on Las Vegas Boulevard South in Las Vegas, Nevada, Oct. 1, 2017.

People scramble for shelter at the Route 91 Harvest country music festival after apparent gun fire was heard on October 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.
2

People scramble for shelter at the Route 91 Harvest country music festival after apparent gun fire was heard on October 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.

People run from the Route 91 Harvest country music festival after apparent gun fire was heard on October 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.
3

People run from the Route 91 Harvest country music festival after apparent gun fire was heard on October 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.

People tend to the wounded outside the Route 91 Harvest Country music festival grounds after an apparent shooting on Oct. 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.
4

People tend to the wounded outside the Route 91 Harvest Country music festival grounds after an apparent shooting on Oct. 1, 2017 in Las Vegas, Nevada.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG