Lidhje

Gjendja politike në Kosovë


Gjendja politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha sot se zgjidhja e situatës politike në vend mund të arrihet vetëm përmes dialogut politik. Kosova tash e më shumë se dy muaj po përballet me një krizë politike për shkak të mospajtimeve ndërmjet koalicionit qeverisës dhe partive opozitare që kundërshtojnë marrëveshjet e arritura në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, e cila synon integrimet në Bashkimin Evropian, por refuzon të njohë pavarësinë e Kosovës.

Gjendja politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG