Lidhje

Gjendja politike në Kosovë

  • Leonat Shehu

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha sot se zgjidhja e situatës politike në vend mund të arrihet vetëm përmes dialogut politik. Kosova tash e më shumë se dy muaj po përballet me një krizë politike për shkak të mospajtimeve ndërmjet koalicionit qeverisës dhe partive opozitare që kundërshtojnë marrëveshjet e arritura në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, e cila synon integrimet në Bashkimin Evropian, por refuzon të njohë pavarësinë e Kosovës.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG