Lidhje

Ruajtja e këngës popullore shkodrane


Kënga popullore shkodrane
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Në Shqipëri, studiuesit po bëjnë përpjekje për ruajtjen e këngës popullore shkodrane, një pasuri e kulturës kombëtare. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, studiuesi Ferid Bala sapo ka promovuar një libër me titull, "Kënga dhe këngëtarët shkodranë", ku gjejnë pasqyrim vlerat e kësaj trashëgimie.

Kënga popullore shkodrane
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

XS
SM
MD
LG