Lidhje

President Obama: "Anëtarët e Kongresit të venë interesat e zgjedhësve mbi ato politike."

  • Zëri Amerikës

President Obama: "Anëtarët e Kongresit të venë interesat e zgjedhësve mbi ato politike."

Presidenti Barak Obama tha se ka ardhur koha që anëtarët e kongresit të venë interesat e zgjedhësve të tyre para politikës. Në fjalimin e tij të përjavshëm, zoti Obama tha se shumë amerikanë po përpiqen të plotësojnë nevojat e tyre këto ditë. Ai i bëri thirrje kongresit të lerë mënjanë zënkat dhe të votojë në favor të një pakësimi të vazhdueshëm të taksave në paga që mund t’i kursejnë një familje mesatare amerikane gati një mijë dollarë në vit. Zoti Obama udhëtoi jashtë Uashingtonit gjatë javës së kaluar për të vizituar një fabrikë të teknologjisë së lartë në Miçigan ku tha se njerëzit po bëjnë atë që duhet për të nxjerrë Shtetet e Bashkuara jashtë recesionit.

XS
SM
MD
LG