Lidhje

Presidenti maqedonas Ivanov mban fjalimin tradicional të fundvitit


Presidenti maqedonas Ivanov mban fjalimin tradicional të fundvitit

Presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov e mbajti sot fjalimin tradicional të fundvitit para deputetëve në parlamentin e vendit. Ai i kushtoi një rëndësi problemit të emrit të vendit, ndërkohë që partitë opozitare e quajtën paraqitjen e zotit Ivanov si një hije të qeverisë dhe fjalimin e tij si një retorikë të zbrazët.

XS
SM
MD
LG