Lidhje

Presidenti serb për vizitë në Maqedoni

  • Isak Ramadani

Presidenti serb për vizitë në Maqedoni

Presidenti serb Boris Tadiç ka shkuar për një vizitë dyditëshe në Shkup. Ai u prit nga kolegu i tij maqedonas Gjorgje Ivanov, me të cilin kanë diskutuar për çështje që u përkasin dy vendeve dhe rajonit. Zoti Tadiç tha se vendi i Serbisë është në Bashkimin Evropian por se Serbia nuk mund të heqë dorë nga parimet dhe interesat legjitime në Kosovë.

XS
SM
MD
LG