Lidhje

Analistët mbi lirinë e shtypit në Maqedoni


Gjendja me mjetet e informimit në Maqedoni është vlerësuar si mjaft e vështirë vitet e fundit, ndërkohë që duket se po shkallëzohet edhe më tepër, sidomos pas skandalit të përgjimeve ku janë të përfshirë edhe gazetarët.

Pjesëtarë të medias thonë se njerëz të pushtetit diktojnë politikat e mjeteve të informimit në Shkup dhe se kjo gjendje nuk mund të tolerohet.

Gjendja e shtypit në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

XS
SM
MD
LG