Lidhje

George Alexander Louis, princi i ri i Britanisë


Fëmija më i ri i familjes mbretërore të Britanisë, djali i porsalindur i Princit William dhe bashkëshortes së tij Kate, quhet George Alexander Louis. Pallati Kensington njoftoi sot se foshnja do të njihet si Shkëlqesia tij, princi George i Kembrixhit.

Mbretëresha Elizabet e vizitoi djalin sot në mëngjes, para se të shkonte për pushimet verore në Balmoral.

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij Kamila, si dhe prindërit e Kate e panë dje foshnjën, në spitalin e Shën Mërisë në Londër, ku ai lindi të hënën.

Sipas njoftimeve, Princi William dhe Kate kanë shkuar të rrinë për disa kohë te shtëpia e prindërve të Kate, Carole dhe Michael Middleton, në Berkshire.

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG