Lidhje

Prishtinë: Protestuesit kërkojnë ndriçimin e ngjarjeve të Kumanovës


Prishtinë: Thirrje për ndriçimin e ngjarjeve në Kumanovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Grupe protestuesish në Prishtinë i bënë thirrje sot qeverisë së Kosovës që të punojë për ndriçimin e ngjarjeve në Kumanovë të Maqedonisë, ku sipas autoriteteve të Shkupit janë vrarë 9 shtetas të Kosovës dhe janë arrestuar 21 të tjerë. Të afërmit e tyre, të mbështetur edhe nga veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kërkojnë kthimin e trupave të të vrarëve në Kosovë dhe mbrojtjen e të arrestuarve që sipas familjarëve po u nënshtrohen torturave.

Prishtinë: Thirrje për ndriçimin e ngjarjeve në Kumanovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG