Lidhje

Prishtinë, protestë kundër funksionalizimit të Kishës Ortodokse


Protestë para Kishës Ortodokse serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Në Prishtinë, një grup studentësh organizuan të hënën një aksion leximi para Kishës Ortodokse serbe që ndodhet në oborrin e këtij universiteti, për të kundërshtuar çdo përpjekje për funksionalizimin e kësaj kishe. Statusi i kishës vazhdon të jetë temë debati në Kosovë, për shkak të vendit dhe kohës kur ka filluar të ndërtohet.

Protestë para Kishës Ortodokse serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

XS
SM
MD
LG