Lidhje

Prishtinë, mbledhje përkujtimore për aktorin e njohur Bekim Fehmiu


Prishtinë, mbledhje përkujtimore për aktorin e njohur Bekim Fehmiu

Në Prishtinë sot u mbajt mbledhje përkujtimore për aktorin e njohur shqiptar Bekim Fehmiu i cili ndërroi jetë një javë më parë. Pjesëmarrësit e mbledhjes, përfshirë edhe familjarët e aktorit të ndjerë, thanë se ai ishte aktori i cili tejkaloi perden e hekurt që ndante dikur botën në Lindje e Perëndim dhe që, falë talentit dhe punës së tij, pas vetes la përjetësinë.

XS
SM
MD
LG