Lidhje

Protesta në Prishtinë


Dhjetëra policë dhe protestues u lënduan ndërsa 33 persona u arrestuan gjatë përleshjeve që përfshinë protestat e sotme para Universitetit të Prishtinës. Mbi një mijë protestues rreth disa organizatave studentore dhe të shoqërisë civile, kërkuan dorëheqjen e rektorit të këtij Universiteti.

XS
SM
MD
LG