Lidhje

Vazhdojnë në Bruksel diskutimet Prishtinë-Beograd


Marrëveshja e negociuar ndërmjet kryeministrave të të dy vendeve u siguron serbëve përgjegjësi në fushën e policisë dhe gjyqësorit

Të martën në Bruksel delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojnë diskutimet mbi planin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre që u arrit në bisedimet e 19 prillit të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Marrëveshja 15 pikëshe e negociuar ndërmjet kryeministrave të të dyja vendeve, u siguron serbëve në veriun e Kosovës përgjegjësi në fushën e policisë dhe gjyqësisë.

XS
SM
MD
LG