Lidhje

Prishtina e avancon më tej ligjin për FSK-në


Autoritetet në Prishtinë po avancojnë legjislacionin për ndryshimin e mandatit të Forcës së Sigurisë, me synimin që ajo të shndërrohet në ushtri të Kosovës. Partitë politike e kanë kërkuar këtë, pasi janë shuar shpresat se transformimi i Forcës së Sigurisë mund të arrihet me ndryshimet kushtetuese të kërkuara nga ndërkombëtarët, por që kundërshtohen nga Beogradi dhe nga deputetët serbë.

Kosovë, projektligjet për ushtrinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG