Lidhje

Zbardhja e fatit të personave të zhdukur - rrugë për pajtimin në Kosovë


Në Kosovë, familjarë të personave të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë kërkuan që kjo çështje të shtrohet në bisedimet që po zhvillohen në Bruksel. Ata i bënë këto thirrje gjatë një debati të organizuar në Prishtinë, lidhur me mënyrën e zgjidhjes së çështjes së personave të zhdukur, ndërsa theksuan se pa ndriçimin e fatit të të zhdukurve, është i pamundur pajtimi ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve.

Kosovë, fati i personave të zhdukur
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG