Lidhje

Prishtinë, protesta për çmimin e energjisë


Në Prishtinë grupe protestuesish kërkuan uljen e çmimit të energjisë elektrike, por edhe siç u tha transparencë të kompanisë që ka privatizuar shërbimin e shpërndarjes dhe furnizimit me energji elektrike.

Faturat e energjisë që u shtrenjtuan dy herë gjatë vitit që lamë pas, kanë nxitur pakënaqësi dhe kanë rizgjuar debatet rreth problemit të vjetër të vështirësive për furnizimin e qëndrueshëm të qytetarëve me energji elektrike.

Prishtinë, protesta për energjinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG