Lidhje

Procesi i votimit në komunat me shumicë serbe në Kosovë


Procesi i votimit në komunat me shumicë serbe në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Vëzhguesit vendas e ndërkombëtarë thonë se procesi zgjedhor për pushtetin komunal në të gjitha komunat e Kosovës, duke përfshirë edhe ato të banuara me shumicë serbe, është përshkruar si i qetë dhe pa incidente të mëdha që do ta dëmtonin atë. Vëzhguesit thonë se procesi në të gjithë vendin ishte i qetë dhe pa incidente të mëdha. Maqedonia e Veriut voton për të zgjedhur kryetarët e 80 komunave dhe të qytetit të Shkupit si njësi e veçantë administrative.

XS
SM
MD
LG