Lidhje

Programe që nxisin të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria


Programe që nxisin të rinjtë të mos largohen nga Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Largimi i të rinjve po vijon në Shqipëri duke krijuar probleme të mprehta në shumë zona ku mungojnë profesionistët dhe forcat e afta për punë. Qeveria ka ndërmarrë së fundi dy programe, një për studentët dhe tjetri për personat në vështirësi ekonomike.

XS
SM
MD
LG