Lidhje

Pastrimi i bregut të Liqenit të Shkodrës


Pastrimi i bregut të Liqenit të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Bashkia e Shkodrës me mbështetjen e Fondit Shqiptar të Zhvillimit dhe programit gjerman për bashkëpunim dhe zhvillim, po zbaton projektin për pastrimin e bregut të Liqenit të Shkodrës, projekt ky ku janë përfshirë edhe 100 pjesëtarë të familjeve më të varfëra. I cilësuar për vlerat e veçanta të biodiversitetit, Liqeni i Shkodrës vazhdon të demtohet nga ndërtimet e jashtëligjshme, gjuetia pa kriter si dhe hedhja e mbeturinave.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG