Lidhje

Protesta në Shkup, të rinjtë maqedonas hodhën parulla raciste

  • Isak Ramadani

Një grup të rinjsh maqedonas u mblodhën sot para selisë së qeverisë në protesta kundër demonstratave në Shkup dhe qytete të tjera me shqiptarë të Maqedonisë. Të rinjtë maqedonas hodhën parulla raciste dhe ofenduese kundër shqiptarëve. Pas incidenteve dhe zhvillimeve të javëve të fundit, gjendja e brishtë e marrëdhënieve ndëretnike në Maqedoni, duket se është acaruar më tej.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG