Lidhje

Protestë në Shkup kundër dënimeve nga gjykata


Sot në Shkup u mbajt një protestë kundër vendimit të një gjykate maqedonase e cila para tre ditësh u dha dënime të larta pjesëmarrësve në "grupin e Kumanovës". Protestuesit kërkuan një hetim të pavarur ndërkombëtar të këtij rasti, ku në muajin maj të vitit 2015 mbetën të vrarë tetë policë maqedonas dhe dhjetë pjesëtarë të grupit.

Protestë në Shkup
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG