Lidhje

Tetovë: Protestë kundër ndotjes së ajrit


Tetovë: Protestë kundër ndotjes së ajrit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
Një numër protestuesish u mblodhën sot në qendër të Tetovës për të shfaqur indinjatën kundër ndotjes së ajrit nga fabrikat dhe ndotësit e tjerë. Tetova, sipas autoriteteve që bëjnë matjen e ndotjes, është qyteti me shkallën më të lartë të ndotjes; përkatësisht mbi pesë herë më të lartë se sa standardet e lejuara.
Tetovë: Protestë kundër ndotjes së ajrit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
XS
SM
MD
LG