Lidhje

Puka, një ndër zonat më të varfëra


Puka është një nga zonat më të varfëra të Shqipërisë. Kryetari i bashkisë, Gjon Gjonaj, thotë se, për shkak të nivelit të lartë të varfërisë dhe papunësisë, më shumë se 500 familje trajtohen me ndihmë ekonomike mujore nga shteti.

Varfëria në Pukë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG