Lidhje

”Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në pullat shqiptare, 1913- 2017”


Gjergj Kastrioti Skënderbeu në pullat shqiptare, 1913-2017
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Studiuesi dhe koleksionisti Hysen Dizdari paraqiti përpara publikut në qytetin e Shkodrës librin e tij album ”Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në pullat shqiptare, 1913- 2017”. Libri është fryt i një hulumtimi 10 vjeçar nga ana e autorit dhe paraqitet përpara publikut në Vitin Jubilar të Skënderbeut, shpallur nga qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës. Studiuesi Dizdari thotë se figura e Heroit Kombëtar zë vend të rëndësishëm në filatelinë shqiptare, duke nisur me pullën e parë që daton nga dhjetori i vitit 1913.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG