Lidhje

Putin i angazhuar të luftojë terroristët


Presidenti rus, Vladimir Putin u angazhua të luftojë terroristët deri në shkatërrimin e tyre total, pas dy sulmeve vetëvrasëse me bomba në qytetin jugor të Volgogradit të dielën dhe dje që shkaktuan vdekjen e 34 vetëve.

Në fjalimin e tij për fundvitin, zoti Putin tha se në kohërat më të vështira për vendin, Rusia ka qenë gjithmonë e bashkuar.

Autoritetet ruse kanë dislokuar mbi 5 mijë forca sigurie në dhe përreth Volgogradit pas sulmeve me bomba.
XS
SM
MD
LG