Lidhje

Debat rreth postit të kryeministrit në Kosovë


Debat mbi postin e kryeministrit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Në Kosovë, Lidhja Demokratike dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po ngulin këmbë në pretendimet e tyre për postin e kryeministrit të vendit, duke çuar kësisoj drejt shpërbërjes koalicionin e tyre së bashku me Nismën për Kosovën dhe lëvizjen Vetëvendosje. Debatet pasuan vendimin e këtyre partive për të hequr dorë nga pretendimi për postin e kryetarit të Parlamentit që i takon Partisë Demokratike të Kosovës që doli e para në zgjedhjet e tetë qershorit.

Debat mbi postin e kryeministrit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG