Lidhje

Pas dhunës vdekjeprurëse në Sharlotsville të Virxhinias

Guvernatori Terry McAuliffe shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në Sharlotsville, pas shpërthimit të përleshjeve mes nacionalistëve të bardhë, që mbanin mburoja dhe anti-protestuesve, që po ashtu ishin të pajisur me mjete mbrojtëse.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG