Lidhje

Rama: Pa zgjidhje rifillojmë protestat


Rama: Pa zgjidhje rifillojmë protestat

Në Shqipëri kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama tha sot se në mungesë të zgjidhjes së konfliktit me shumicën për çështjen e transparencës së zgjedhjeve, opozita do t’i rikthehet protestave dhe do të përshkallëzojë reagimin e saj.

Zoti Rama në takimin e përjavshëm me gazetarët e cilësoi një grusht të pushtetit ndaj drejtësisë edhe vendimin e djeshëm të parlamentit vetëm me votat e shumicës, për heqjen e votimit të fshehtë në rastin e emërimeve të gjykatësve të lartë.

XS
SM
MD
LG