Lidhje

Rama në Preshevë

Kryeministri shqiptar Edi Rama, takohet me shqiptarë etnikë që u mblodhën për ta mirëpritur atë në qytetin e Preshevës, Serbi, e martë, nëntor 11, 2014. Rama mbërriti për një vizitë zyrtare dy-ditore në Serbi, e para nga një lider shqiptar në 68 vjet, dhe tha se të dy vendet duhet të kapërcejnë një të kaluar të trazuar dhe të punojnë drejt anëtarësimit në BE

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG